(0507) 695 86 77
Bizi takip edin:

Vergi Hukuku

Vergi Hukuku

Vergi Hukuku

Uluslararası girişimci/yatırımcılar tarafından yatırım yapılan ülkenin vergi mevzuatı ile ilgili hukuki bilgi temin etmek ve bu hukuki bilgilere göre hareket etmek oldukça önemlidir. Bu husus yerli yatırımcılar tarafından da oldukça önemlidir. Türkiye’de son yıllarda yatırım yapılacak bölgeler vergi ve teşvik avantajları açısından bölgelere ayrılmış ve birçok yerli veya uluslararası girişimci yatırım öncesi bu vergi avantajları ve teşviklerinden haberdar olmadan yatırımını gerçekleştirmekte ve bu konuda birçok hak kaybına uğramaktadır.

Hukuk Büromuz Türk Vergi Mevzuatı çerçevesinde ulusal ve uluslararası müvekkilleri için vergi avantajları, teşvikleri ile vergisel sorunların çözümünde destek olmaktadır.

Hukuk Büromuz bu çerçevede hem ulusal ve hem de uluslararası müvekkillerine her türlü türlü Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, Damga Vergisi ve diğer bütün vergiler ile ilgili avantajlar ve ihtilaflar konusunda danışmanlık hizmeti vermekte çözüm yolları göstermekte, ihtilafın adli merciler nezdinde çözümü aşamasında ise vergi ihtilaflarının çözümü için idare ve mahkemeler karşısında müvekkillerini temsil etmektedir.

Ayrıca, ulusal ve uluslararası müvekkillerinin Türkiye içinde gerçekleştirecekleri yatırımların olası vergisel sonuçları hakkında bilgilendirmektedir. Bu bilgilendirmeyi yaparken hem Türk Vergi Mevzuatı ve hem de uzun yıllar kamu kurumlarında yönetici olarak görev yapmış ve vergi hukuku ve uygulaması konusunda yetkin danışmanların hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bu anlamda da hukuk büromuz vergi inceleme danışmanlığı ve bu inceleme sonucunda salınan vergi ve kesilen cezaların iptali için de yargı mercileri nezdinde de hizmet vermektedir.